Amikor egy weboldalra regisztrálunk, elfogadjuk a felhasználási feltételeket. Ez olyan, mintha szerződést kötnénk. Gyerekek esetében a szülő, törvényes képviselő köthet szerződést a gyerek nevében.
A szenvedélybetegségek egyik formája.
Jelei
sokszor egyszerűen csak ott ragadunk az internet előtt, pedig fontos teendőnk volna;
nem beszélünk szívesen arról, hogy mennyit neteztünk (hiszen valahol mi is érezzük, hogy ez már túlzás);
semmire sincs időnk, és nem tudjuk miért;
személyesen már alig találkozunk a barátainkkal vagy már nincsenek is barátaink, és csak az interneten keresünk magunknak újakat;
pár nap internet nélkül elviselhetetlen és elfogadhatatlan számunkra;
az internettel kelünk és fekszünk.
Magyarországon rendezvények kivételével csak akkor készíthetünk valakiről fényképet, ha az illető beleegyezett.
A beleegyezés történhet ráutaló magatartással is, azaz ha valaki látja, hogy fotózzuk, és belevigyorog a képbe vagy kivág egy pózt, akkor fotózhatjuk.
Ha mindez nem történik meg, vagy a fénykép leendő szereplője kifejezetten tiltakozik, akkor ne készítsünk róla képet!
A kép szereplőitől külön engedélyt kell kérnünk, ha a képet mások által megtekinthető formában közzé szeretnénk tenni.
Üljünk annyira közel és olyan széken az asztalhoz, hogy a felkarunk nagyjából függőleges lehessen! A billentyűzetet és az egeret kezelő kezünk a csuklónknál legyen alátámasztva!
A szemünket óránként legalább egyszer tornáztassuk meg! A torna egyik része a szemgolyó mozgatását jelenti, azaz nézzünk a szemünkkel sokfelé! A másik rész a fókuszálásról szól, fókuszáljunk közeli és távoli dolgokra! Az interneten sok szemtornagyakorlatot találunk.
Időnként bizony föl kell kelnünk a székből és átmozgatni a lábunkat, hátunkat, derekunkat, nyakunkat, karjainkat. Ha tehetjük, szerezzünk be ülőlabdát vagy térdeplőszéket – ezeknek az a lényege, hogy a hátunk és a lábunk ülés közben egyensúlyozzon, dolgozzon.